Dla kogo jest coaching kryzysowy?
Coaching kryzysowy jest metodą wykorzystywaną do pracy z osobami w lekkim i średnim kryzysie. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej możesz poczytać poniżej najważniejsze informacje.
Jeżeli nadal masz wątpliwości w jakim stopniu dotyczy to Ciebie wystarczy, że umówisz się na bezpłatną 20 min. konsultację telefoniczną.
Dlaczego klasyczny coaching nie pomoże w kryzysie ?
Kryzys,
stres czy depresja?
Co powinno nas zaniepokoić?
poczucie bezradności i niemożliwości poradzenia sobie z sytuacją, która przerasta nas i powoduje ból psychiczny
wysokie napięcie psychiczne i lęk
wycofywanie się z różnych aktywności życiowych, zachowania ucieczkowe, które przynoszą nam ulgę
symptomy płynące z ciała, które nie wiemy skąd się biorą np. bóle głowy, bóle serca, problemy żołądkowe, roztrzęsienie, nadmierne zmęczenie, obniżona odporność, senność lub problem z zaśnięciem itp.
obniżona koncentracja uwagi, problemy z pamięcią, chaos w myślach lub czarnowidztwo
emocje wymykające nam się spod kontroli, duże napięcie i ich nasilenie, płacz, poczucie bezradności i beznadziejności, drażliwość lub rozchwianie emocjonalne
nerwowość, zaniedbywanie obowiązków czy zachowania ryzykowne
Co możesz zrobić?
Po pierwsze warto pozwolić sobie na odpoczynek i zobaczyć czy Twój organizm wraca po nim do normy. Jeśli wciąż mamy niepokojące symptomy dobrze jest zrobić sobie badania, by wykluczyć problemy zdrowotne wynikające z choroby lub innych dolegliwości fizycznych. Gdy poziom stresu i duża ilość symptomów płynących z ciała, umysłu i zachowania wciąż jest niepokojąca koniecznie zgłoś się do specjalisty. Może to być coach kryzysowy, psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra w zależności od przyczyny, rodzaju i stopnia nasilenia objawów. Nie lekceważ ich, bo problem sam nie zniknie.
Jak rozpoznać do kogo mam się zgłosić?
Nie musisz samodzielnie podejmować decyzji. Po prostu wybierz specjalistę, któremu opowiesz swoją historię i opiszesz niepokojące objawy. Dobry ekspert będzie wiedział jakiej pomocy potrzebujesz i pokieruje cię dalej do odpowiedniej formy pracy. Najważniejsze żebyś znalazł czas, siłę i motywację, by zgłosić się po pomoc.
Jak możesz się przygotować do wizyty?
Po prostu umów się na konsultację. Proponuję, by przed wizytą przemyśleć sobie, co wzbudza Twój niepokój, jakie masz objawy i co Tobie przeszkadza w funkcjonowaniu. Jeśli obawiasz się, że się pogubisz czy zapomnisz o czymś możesz zanotować najważniejsze informacje.